Samochód z cofniętym licznikiem

Pomimo tego, że cofanie licznika jest nielegalne szacuje się, że każdego roku sprzedawanych jest aż 450 000 aut z cofniętymi licznikami. Wiele osób kupuje przez to samochody ze znacznym przebiegiem, jednak wcale nie są tego świadome. Uchronić przed tym może dociekliwość i dokładne sprawdzanie samochodu przed zakupem.

Czasem, choć nie zawsze, pomocne jest sprawdzenie historii samochodu. Sprawdzenie samochodu u mechanika i w rejestrze pozwala sprawdzić nie tylko licznik, ale i wszystkie usterki. Sprawdź dokładnie siedzenie kierowcy, drzwi, pedały i kierownicę. Jeśli pojazd był rzekomo mało użytkowany, a pedały i inne elementy będą zużyte, trzeba się temu przyjrzeć bliżej. To samo dotyczy opon.

Dokładnie zobacz sam licznik. Czy liczby są proste i odpowiednio zmieniają się w trakcie jazdy. Zweryfikuj, czy są odciski palców, zadrapania i ślady manipulowania szybką. Spojrzyj pod maskę. Jeżeli była naprawiana klimatyzacja, będzie informacja na nalepce. Będą na niej także dane o tym, jaki na dany dzień był przebieg samochodu.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.