Po co glinkowanie pojazdu?

Glinkowanie samochodu polega na czyszczeniu karoserii przy użyciu specjalnej glinki. Dzięki temu lakier będzie błyszczał. Jeżeli glinkowanie zostanie pominięte, woskowanie będzie mniej efektywne.

Po umyciu i osuszeniu auta przygotuj butelkę ze sprayem z wodą albo środkiem nawilżającym i glinkę. Działa ona tylko na wilgotnej powierzchni. Jak przy woskowaniu, podziel karoserię na sekcje, spryskaj fragment i przecieraj glinką. Nie należy jej przyciskać za mocno. Jeśli jedna strona glinki jest brudna, zagnieć ją jeszcze raz i powtórz czynności.

Karoseria nie może być zimna, bo glinka stwardnieje. Nie musisz martwić się zarysowaniem lakieru, bo glinka jest delikatniejsza od polerek. Po zabiegu glinkowania konieczne jest niezbędne jest woskowanie, ponieważ glinka ściąga część starego wosku. Częstotliwość wykonywania glinkowania zależna jest od takich czynników, jak poziom zanieczyszczeń w miejscu zamieszkania, parkowanie w bliskości drzew albo częstotliwość korzystania z samochodu. Jednak minimum to dwa razy do roku.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.