Diesel a zima?

images (15)

Twoje auto to diesel? Wiesz jak je przygotować odpowiednio do zimy? Jeśli nie to już za chwile się dowiesz co i jak zrobić by zapewnić sobie bezpieczną i spokojną zimę.

Jeśli nie zadbasz właściwie o swój samochód to może się okazać, że rano będziesz mieć nie lada problem podczas rozruchu silnika.

images (14)

Przede wszystkim jeśli chcesz uniknąć niemiłych niespodzianek powinieneś zadbać o filtr paliwa. To czy jeździsz dużo czy mało nie ma znaczenia – przed każdą zimą powinieneś go wymienić. Czemu akurat zima jest wyznacznikiem jego wymiany? Otóż zimą zbiera się w nim najwięcej parafiny, wody i innych zanieczyszczeń.

pobrane (11)

Przed pierwszymi mrozami warto również zadbać o świece żarowe. Zużyte świece zdecydowanie utrudniają dogrzewanie a to z kolei może wpłynąć na brak możliwości uruchomienia jednostki napędowej.

Jeśli chodzi o tankowanie to zdecydowanie warto tankować tzw. zimowe paliwo a i tankować pół baku a najlepiej do pełna.

No i zdecydowanie warto korzystać ze specjalnych uszlachetniaczy, których zadaniem jest obniżanie temperatury mętnienia paliwa. Warto dodawać je w niewielkich ilościach jeszcze przed wystąpieniem problemów. Zdecydowanie zapomnij o dolewaniu denaturatu, benzyny niskooktanowej czy innych wynalazków.

pobrane (10)

Jeśli jednak powyższe zabiegi nie pomogą Ci i rano będziesz mieć problem z uruchomieniem auta to warto wtoczyć go do garażu czy też skierować strumień ciepłego powietrza na filtr paliwa. Dzięki temu parafina ulegnie rozpuszczeniu a to ułatwia przepływ paliwa – wszystko to razem pozwala odpalić silnik. Jeśli choć raz Ci się taka sytuacja przydarzy koniecznie musisz wymienić filtr paliwa.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.